szkolenia

Blokady rozwoju mojej kariery – jak skutecznie zmienić to, co mnie ogranicza

Rozwój zawodowy i osobisty to proces kształtowania umiejętności, zdobywania wiedzy oraz pogłębiania samoświadomości. W życiu każdego człowieka pojawiają się jednak momenty, kiedy blokady kariery i wyzwania stają się przeszkodą na drodze do rozwoju i osiągnięcia celów. W takich sytuacjach istotne jest zrozumienie własnych ograniczeń, świadome radzenie sobie z trudnościami oraz rozwijanie strategii, które umożliwią pokonanie przeszkód.

W trakcie szkolenia na temat blokad  kariery każdy z uczestników ma możliwość poznania własnych ograniczeń, które wpływają na relacje zawodowe i prywatne, a także rozwój. Podczas zajęć pogłębiana jest samoświadomość oraz umiejętności rozpoznawania „kotwic”, czyli utrwalonych wzorców, które hamują dalszy postęp. Uczestnicy poznają skuteczne metody radzenia sobie z trudnościami oraz rozwijają umiejętność systematycznej pracy nad tym procesem.

Sprawdź terminy

WARUNKI ORGANIZACYJNE

Czas trwania projektu:

1 dzień

Ilość godzin szkoleniowych:

Język:

Materiały:

drukowany pakiet materiałów szkoleniowych

Liczebność grupy:

16 osób

Otrzymaj program

CELE SZKOLENIA

Poznanie

indywidualnych przeszkód w budowaniu kariery zawodowej.
Zdobycie

wiedzy z zakresu metod pracy z blokadami kariery, a także skutecznego wdrażania programu zmiany dotychczasowych nawyków.
Podniesienie

umiejętności systematyczności nad procesem rozwoju oraz budowania relacji w środowisku zawodowym i prywatnym.

KORZYŚCI PO SZKOLENIU

Wiesz

jak nazywają się blokady kariery, które ograniczają cię w budowaniu pozycji zawodowej oraz kontakcie z innymi osobami.
Umiesz

rozpoznawać stare schematy działania, nawyki oraz własne ograniczenia.
Stosujesz

sprawdzone metody radzenia sobie z trudnościami oraz wdrażasz proces skutecznej zmiany.

Punkty PDU: 8 | Punkty JAP: 8

Grupa docelowa

• Właściciele małych, średnich i dużych firm.
  • Kadra menadżerska w przedsiębiorstwach, urzędach, organizacjach i instytucjach.
  • Kierownicy projektów oraz członkowie zespołów projektowych.
  • Pracownicy, którzy chcą „odblokować” swój rozwój na różnych szczeblach kariery i potrzebują motywacji.
  • Osoby, które chcą rozwinąć swoje kompetencje w zakresie samoświadomości oraz budowaniu systematyczności pod względem pracy nad własnym ja.

Moduł 1

Rozpoznanie własnych blokad, czynników ryzyka mających wpływ na naszą efektywność i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.

Moduł 2

Poznanie swoich ograniczeń.

Moduł 3

Poznanie swoich stylów radzenia sobie z blokadami: podporządkowanie się, unikanie, kontratak.

Moduł 4

Poznanie swoich reakcji w sytuacjach trudnych, sytuacjach stresu.

Moduł 5

Proces zmiany – jak przez niego skutecznie przejść.

Moduł 6

Systematyczność w procesie zmiany.

Moduł 7

Przeszkody – co może utrudnić mój proces rozwoju.

Moduł 8

Tworzenie sieci wsparcia – jak inni mogą mi pomóc.

Moduł 9

Utrzymanie samodyscypliny w zmianie.
Otrzymaj program

Blokady rozwoju mojej kariery – jak skutecznie zmienić to, co mnie ogranicza