szkolenia

MS Excel w zastosowaniach inżynieryjnych

Szkolenie MS Excel w zastosowaniach inżynieryjnych, czyli rozszerzona analiza danych z wykorzystaniem MS Excel oraz dodatków POWER to zajęcia podczas których każdy uczestnik będzie mógł poznać szereg zaawansowanych opcji programu. Szkolenie pozwoli na wzrost automatyzacji pracy z wykorzystaniem dodatków POWER w tym POWER QUERY.

Praca oparta na analizie danych wymaga odpowiedniego uporządkowania oraz ustrukturyzowania obszaru w celu lepszego zrozumienia statystyk. Szkolenie z MS Excel na poziomie specjalistycznym umożliwia zdobycie niezbędnych umiejętności w zakresie wykorzystywania arkusza kalkulacyjnego w codziennej pracy zawodowej ze sporą ilością danych w różnej postaci. Zajęcia są skierowane do osób, które posiadają wiedzę na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym ze stosowania MS Excel, a także potrafią sprawnie poruszać się w obszarze arkusza.

Uczestnicy w trakcie kursu pogłębią wiedzę z zakresu stosowania formuł, zasad oraz formatowania danych. Ponadto zostaną wprowadzeni do analizy statystycznej, która umożliwi im wykorzystanie zdobytych technik kalkulacyjnych w późniejszym etapie pracy. Dodatkowo poznają zaawansowane metody pobierania, przetwarzania, a także wizualizacji danych.

Formuła warsztatów z MS Excel jest oparta o praktyczne wykorzystanie programu kalkulacyjnego w codziennym środowisku zawodowym.

Sprawdź terminy

WARUNKI ORGANIZACYJNE

Czas trwania projektu:

Ilość godzin szkoleniowych:

24 godzin7

Język:

Materiały:

skryp szkoleniowy

Liczebność grupy:

do 15 osób

Otrzymaj program

CELE SZKOLENIA

formatowania zakresów danych do ich późniejszego wykorzystywania.
Podniesienie

kompetencji z zakresu zaimplementowania różnych formuł i funkcji złożonych oraz ich praktycznego zastosowania w środowisku zawodowym.
Wykorzystanie

zaawansowanych metod i funkcji arkusza kalkulacyjnego na poziomie inżynieryjnym.

KORZYŚCI PO SZKOLENIU

Wiesz

jakie są zaawansowane formuły ułatwiające rozwiązywanie różnego rodzaju równań oraz jak stosować funkcje logiczne wyszukiwania, tekstowe oraz daty i czasu w praktyce.
Potrafisz

w pełni wykorzystać metody obliczeniowe optymalizacji danych Solver poprzez określenie celu, analizę i symulację danych, a także badanie ograniczeń.
Umiesz

tworzyć skuteczne metody wizualizacji danych inżynieryjnych oraz przygotować niestandardowe dane do wydruku.

Punkty PDU: 24 | Punkty JAP: 24

Grupa docelowa

• Inżynierowie oraz analitycy danych w przedsiębiorstwach.
  • Osoby, które wykorzystują programy kalkulacyjne (np. MS Excel) w codziennej pracy.
  • Kierownictwo i menadżerowie zespołów projektowych.
  • Zespoły projektowe wykorzystujące w pracy zasoby danych za pośrednictwem MS Excel.
  • Osoby, które chcą pogłębić i utrwalić znajomość programu MS Excel na poziomie specjalistycznym.

Moduł 1

Wstęp do formuł i formatowania – Formuły, zasady adresowania w arkuszu oraz formatowanie zakresów danych.

Moduł 2

Praktyczne zastosowanie nazw i komórek – Wykorzystywanie nazw zakresów i komórek pomocnych w kalkulacjach.

Moduł 3

Implementowanie różnego rodzaju funkcji – Rozwiązywanie zróżnicowanych równań oraz poznanie i wykorzystanie funkcji złożonych, logicznych, dat i czasu, także tekstowych.

Moduł 4

Ochrona skoroszytów i arkuszy – Zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Moduł 5

Praktyczne wykorzystanie funkcji – Funkcja wyszukiwania i adresu.

Moduł 6

Power Querry – Zaawansowane metody pobierania i przetwarzania danych z różnych źródeł, plików, baz danych, lokalizacji, a także łączenie i scalanie importowanych danych.

Moduł 7

Wstęp do statystycznej analizy danych – Przygotowanie danych do interpretacji.

Moduł 8

Wykorzystanie narzędzi analizy MS Excel – Poznanie menadżera scenariuszy, który jest elementem budowy modeli wielowymiarowych oraz wielowariantowych, wyświetlanie wyników dla różnych zestawów danych wejściowych za pomocą tabeli, a także prezentacja zasobów pozyskanych w trakcie analizy.

Moduł 9

Solver, czyli metoda obliczeniowa optymalizacji danych – Precyzyjne określanie celu, znajdowanie wartości optymalnych w oparciu o określone założenia, analiza danych pod kątem szukania najlepszego wyniku, symulacja danych celem ograniczenia kosztów oraz analiza ograniczeń wartości.

Moduł 10

Zasady tworzenia i wykorzystywania tabel przestawnych – Analiza danych, tworzenie wykresów przestawnych, wykorzystanie pola obliczeniowego oraz elementu obliczeniowego w celu zwiększenia możliwości tabel przestawnych.

Moduł 11

Skuteczne metody wizualizacji danych inżynieryjnych – Wykresy i diagramy.

Moduł 12

Power Pivot, jako dodatek umożliwiający wykonywanie zaawansowanych analiz danych – Tworzenie modeli danych, relacji, a także wielopoziomowych tabel przestawnych.

Moduł 13

Wstęp do makropolecenia z wykorzystaniem VBA.

Moduł 14

Publikowanie i zapisywanie danych w różnych formatach – Przygotowanie na potrzeby wykorzystania w innych programach np. Word lub PowerPoint, przygotowanie niestandardowych danych do wydruku oraz pod kątem współpracy z programami BI.
Otrzymaj program

MS Excel w zastosowaniach inżynieryjnych