szkolenia

Negocjacje zakupowe

Negocjacje zakupowe wymagają od nas umiejętności analizy, kreatywnego myślenia oraz asertywności. Ich rola jest niezwykle ważna w życiu zawodowym i osobistym. Na co dzień możemy doświadczyć sytuacji, które prowadzą do procesów negocjacyjnych, na przykład w firmie podczas kontaktu z klientem, a także w sklepie czy pobliskim targu. Sztuką negocjacji jest dążenie do osiągnięcia zadowalających oraz korzystnych rezultatów.

Szkolenie z negocjacji zakupowych umożliwia uczestnikom zwiększenie swojej skuteczności negocjacyjnej, którą będą mogli stosować w pracy oraz w życiu codziennym. Poznają zasady negocjacji kupieckich, a także zdobędą umiejętności umożliwiające wyjście z niekorzystnych sytuacji i warunków. Ponadto nauczą się budować relacje bez konieczności zmniejszania pozycji w procesie negocjacji.

Zajęcia prowadzone są przy zastosowaniu różnych metod dydaktycznych, które urozmaicą proces nauki i poszerzania kompetencji. Uczestnicy będą brali udział w pracach indywidualnych i zespołowych, symulacjach scenek sytuacyjnych oraz ćwiczeniach z kamerą.

Sprawdź terminy

WARUNKI ORGANIZACYJNE

Czas trwania projektu:

Ilość godzin szkoleniowych:

Język:

Materiały:

skrypt szkoleniowy

Liczebność grupy:

do 15 osób

Otrzymaj program

CELE SZKOLENIA

Poznanie

zasad skutecznych negocjacji kupieckich oraz faz i rodzajów negocjacji.
Zdobycie

kompetencji w zakresie obsługi i postępowania z „trudnym” klientem, a także nabycie umiejętności budowania relacji, bez zmniejszenia pozycji negocjacyjnej.
Zrozumienie

zasad, chwytów oraz typów negocjacji, a następnie wdrożenie wobec nich odpowiednich działań.

KORZYŚCI PO SZKOLENIU

Wiesz

jak merytorycznie i psychospołecznie przygotować się do negocjacji z zastosowaniem odpowiednich taktyk oraz zasad.
Znasz

fazy, strategie i typy negocjacji, a także typy osobowości i techniki manipulacyjne, jakie mogą pojawić się w procesie negocjacji.
Potrafisz

określić swój oraz drugiej strony styl negocjacji, a także umiesz przewidywać zachowania w trakcie negocjacji przy jednoczesnym utrzymywaniu kontroli.

Punkty PDU: 16 | Punkty JAP: 16

Grupa docelowa

• Właściciele małych, średnich i dużych firm.
  • Kadra menedżerska w organizacjach, przedsiębiorstwach i urzędach.
  • Kierownicy projektów i członkowie zespołów
  • Przedstawiciele handlowi, doradcy klienta oraz specjaliści ds. sprzedaży i supportu.
  • Osoby, które chcą zdobyć kompetencje w zakresie sztuki negocjacji zakupowej.

Moduł 1

Przygotowanie do negocjacji – Jasne i konkretne wyznaczenie celu negocjacyjnego.

Moduł 2

Merytoryczne i psychospołeczne przygotowanie do negocjacji – Omówienie BATNA (fazy negocjacji i porozumienie końcowe) oraz strategii w kontekście efektu góry lodowej, taktyk negocjacyjnych, cechy dobrego negocjatora, a także zasady negocjacji.

Moduł 3

Style negocjacyjne – Autodiagnoza i wyjaśnienie nastawienia do negocjacji w stylu kooperacyjnym, miękkim i twardym, przedstawienie metod i chwytów w kontaktach z innymi, a także zasady stosowania i bronienia się przed presją.

Moduł 4

Negocjacje właściwe – Przedstawienie typów, składników, zasad i błędów w negocjacji, porównanie typów negocjacyjnych oraz uzupełnienie arkusza analizy potrzeb.

Moduł 5

Osobowość w negocjacjach – Opis i ewolucja osobowości oraz cech, określenie własnego typu osobowości i słabych/mocnych stron, określenie własnego stylu negocjacji, rozpoznanie stylu partnera, także utrzymywanie kontroli.

Moduł 6

Taktyki manipulacji – Poznanie technik manipulacyjnych oraz sztuki radzenia sobie z nimi w trakcie rozmowy.

Moduł 7

Umiejętność przewidywania zachowań manipulacyjnych – Sposoby na przewidywanie oraz obronę przed zachowaniami manipulacyjnymi podczas spotkania negocjacyjnego.

Moduł 8

Komunikacja interpersonalna – Omówienie elementów komunikacji oraz sposobów na to, aby stała się ona kluczem do negocjacji.
Otrzymaj program

Negocjacje zakupowe