szkolenia

Zarządzanie zespołem z elementami coachingu – szkolenie jednodniowe

Zgrany zespół projektowy jest motorem napędowym przedsiębiorstwa. Tylko poprzez harmonijną współpracę, wzajemne zaufanie i efektywną komunikację można osiągnąć sukces w realizacji celów projektu. Każdy lider, przedsiębiorca oraz kierownik powinien zatem rozwijać kompetencje miękkie, które pozwolą na skuteczne zarządzanie pracownikami.

Szkolenie z zakresu zarządzania zespołem przy użyciu technik coachingowych umożliwia uczestnikom zdobycie wiedzy na temat głównych typów osobowości i ich wpływu na przebieg pracy w projekcie. Osoby biorące udział w warsztatach poznają również modele efektywności, które pomogą odkryć drzemiący potencjał w członkach zespołu, a także nauczą się, jak wykorzystać mocne strony do budowania efektywnego teamu.

Sprawdź terminy

WARUNKI ORGANIZACYJNE

Czas trwania projektu:

1 dzień

Ilość godzin szkoleniowych:

Język:

Materiały:

drukowany pakiet materiałów szkoleniowych

Liczebność grupy:

16 osób

Otrzymaj program

CELE SZKOLENIA

Poznanie

sprawdzonych sposobów motywowania zespołu do efektywnej pracy i rozwoju.
Zdobycie

wiedzy z zakresu głównych typów osobowości i ich wpływu na przebieg pracy projektowej.
Podniesienie

kompetencji miękkich z zarządzania zespołem przy użyciu technik coachingowych, które mają wpływ na zwiększoną efektywność zespołową.

KORZYŚCI PO SZKOLENIU

Wiesz

jak skutecznie delegować zadania i wybierać te, które powierzysz członkom zespołu projektowego.
Rozumiesz

jak duży wpływ mają indywidualne cechy pracowników na ich pracę i umiesz to wykorzystać dla dobra teamu.
Potrafisz

odkryć potencjał drzemiący w każdym pracowniku oraz efektywnie zarządzać zespołem.

Punkty PDU: 8 | Punkty JAP: 8

Grupa docelowa

• Właściciele małych, średnich i dużych firm.
  • Kadra menadżerska w przedsiębiorstwach, urzędach, organizacjach i instytucjach.
  • Kierownicy projektów i team leaderzy.
  • Osoby, które chcą rozwinąć swoje kompetencje w zakresie skutecznego zarządzania z wykorzystaniem narzędzi coachingowych.
  • Osoby, które chcą nauczyć się delegowania zadań oraz zasad zdrowej komunikacji.

Moduł 1

Cechy dobrego szefa, autodiagnoza uczestników.

Moduł 2

Rola i zadania kierownika, budowanie dobrych relacji z pracownikami.

Moduł 3

Określenie i wprowadzenie zasad współpracy, egzekwowanie ich.

Moduł 4

Parafraza i komunikacja w zarządzaniu zespołem.

Moduł 5

Delegowanie zadań, wybór zadań do delegowania.

Moduł 6

Budowanie zespołu, uzupełnianie członka zespołu projektowego.

Moduł 7

Sztuka motywowania pracowników, udzielanie konstruktywnych i motywujących informacji zwrotnych.

Moduł 8

Indywidualne podejście do pracownika i rozumienie jego potrzeb.

Moduł 9

Konstruktywne krytykowanie i chwalenie.

Moduł 10

Elementy coachingu w zarządzaniu zespołem.
Otrzymaj program

Zarządzanie zespołem z elementami coachingu – szkolenie jednodniowe