Kampus Zarządzania Projektami – podsumowanie czwartej edycji

Przestrzeń inspiracji oraz integracji dla Project Managerów i zespołów projektowych.

Czwarta edycja naszego specjalistycznego wydarzenia dla osób zawodowo zajmujących się zarządzaniem projektami odbyła się w dniach 18-20 września 2022 roku. Spotkaliśmy się w Hotelu Beskidzki Raj***Medical SPA w malowniczym Beskidzie Żywieckim. Za nami trzy dni inspiracji, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, networkingu oraz odpoczynku. Dziękujemy Uczestniczkom i Uczestnikom za aktywny udział, a Partnerom i Patronom Medialnym za wsparcie w realizacji i promocji tegorocznego Kampusu.

Wydarzenie dla praktyków zarządzania projektami

Cieszymy się, że Kampus Zarządzania Projektami przyciąga praktyków zarządzania projektami z różnych branż. W tym roku brali w nim udział między innymi przedstawiciele sektora energetycznego, branży budowlanej, lotniczej, górniczej, IT, produkcyjnej, firmy konsultingowe, doradcze, handlowe, a także organizacje pozarządowe. Możliwość porozmawiania o wyzwaniach związanych z realizacją projektów z tak różnych perspektyw to niewątpliwie jedna z kluczowych wartości uczestnictwa w Kampusie. W rozmowach z nami często ją podkreślacie jako ważny atut.

Czwarta edycja Kampusu Zarzadzania Projektami obejmowała trzy dni, zgodnie z wypracowaną i sprawdzoną podczas poprzednich edycji formułą. Wydarzenie rozpoczęliśmy w niedzielę sesją seminaryjną Zrównoważone zarządzanie projektami – gorący temat w świecie project managerów prowadzona przez Ewę Bednarczyk – Prezes pm2pm i Wiceprezes GPM EMEA oraz Tomasza Leśniowskiego – Prezesa Zarządu IPMA Polska i Wiceprezes GPM EMEA. Wdrożenie zrównoważonego podejścia w organizacji i realizowanych przez nią projektach to temat nie tylko bardzo aktualny, ale zarazem niezwykle ważny dla przyszłości firm, kraju, świata i przyszłych pokoleń.

Prowadzący zachęcili uczestników do szerszego spojrzenia na zagadnienia zrównoważonego rozwoju oraz dostrzeżenia jego wpływu na przyszłość przedsiębiorstw. Przybliżyli krótko światowy standard i metodykę opracowane przez Green Project Management, wspierające implementację zrównoważonego rozwoju w projektach. Jeśli Wy również chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, zachęcamy do lektury artykułu Zrównoważone zarządzanie projektami, przyszłość czy teraźniejszość Project Managerów?

Pierwszego dnia dobyła się także druga sesja seminaryjna, która dotyczyła rozwoju kompetencji w powiązaniu z naszym naturalnym sposobem myślenia i działania. Spotkanie FRIS jako narzędzie rozwoju kompetencji prowadziła Ewa Kruk – specjalistka rozwoju osobistego i zawodowego, trenerka FRIS i certyfikowany coach. Stanowiło ono okazję do przemyślenia, jak myślimy, w jaki sposób działamy oraz jak to przekłada się na naszą pracę i rozwój osobisty. Obydwie sesje zostały ocenione przez uczestników dobrze (4 w 5-stopniowej skali)*.

Specjalistyczna wiedza i umiejętności

W poniedziałek i wtorek odbyły się szkolenia specjalistyczne. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy brali udział w następujących warsztatach: Zarządzanie zespołem z elementami coachingu z Tomaszem Leśniowskim, Agile – methods & mindset z Łukaszem D. Sienkiewiczem, Zrównoważone zarządzanie projektami z Ewą Bednarczyk i Michałem Karlikowskim oraz Dobrostan – uważne zarządzanie sobą w życiu osobistym i zawodowym z Ewą Kruk.

Osoby biorące udział w Kampusie w rozmowach z nami oraz ankiecie podkreślali, że udział w tych warsztatach to dla nich źródło przydatnych wskazówek i motywacja do dalszego rozwoju. Doceniali praktyczne przykłady i inspirujące ćwiczenia. Najwyżej przez uczestników tegorocznego Kampusu Zarządzania Projektami zostało ocenione szkolenie Agile – methods & midset (5 w 5-stopniowej skali), jednak również pozostałe zyskały średnią ocenę powyżej 4*.

W poniedziałek dla osób uczestniczących w IV edycji Kampusu Partner Wydarzenia – FlexiProject, przygotował wystąpienie Transformacja zarządzania projektami – praktyczne przykłady. Poprowadzili go – Włodzimierz Makowski, Prezes FlexiProject oraz Dominika Wrzoska, Manager Zarządzający FlexiProject.

Po intensywnym dniu, osoby chcące odświeżyć umysł i aktywnie wypocząć wzięły udział w treningu biegowym prowadzonym przez Jakuba Lenczowskiego – właściciela marki dobrenarty.pl. Natomiast poniedziałkowy wieczór był czasem na relaks w strefie Wellness & SPA oraz integrację i dobrą zabawę podczas wspólnej kolacji i gry w kręgle.

Zarezerwuj miejsce na Kampus 2023

Z przyjemnością zapraszamy na kolejną, piątą edycję Kampusu Zarządzania Projektami w dniach 15-17 października 2023 roku. Szczegółowe informacje będziemy na bieżąco publikować na stronie wydarzenia. Zachęcamy jednak do kontaktu z nami (+48 500 640 382, kampus@pm2pm.pl) w celu rezerwacji miejsc i uwzględnienia kosztów biletów w budżecie szkoleniowym Twojej organizacji na 2023 roku.

*Na koniec Kampusu Zarządzania Projektami przeprowadziliśmy ankietę ewaluacyjną wśród uczestników. Przedstawione w ankiecie oceny wystąpień i szkoleń zostały oparte o jej wyniki.