Kampus Zarządzania Projektami – podsumowanie trzeciej edycji

Specjalistyczne wydarzenie dla Project Managerów i zespołów projektowych.

Trzecia edycja naszego wydarzenia dla osób związanych z zarządzaniem projektami odbyła się w dniach 10-12 października 2021 roku w Cedzynie koło Kielc. Długo na nią czekaliśmy, gdyż z uwagi na pandemię, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, przełożyliśmy termin Kampusu Zarządzania Projektami z 2020 roku na 2021. Tym bardziej, możliwość spotkania się w gronie profesjonalistów i pasjonatów zarządzania projektami, sprawiła nam ogromną przyjemność. Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom, Partnerom i Patronom medialnym za zaufanie oraz wsparcie.

W tym roku Kampus Zarządzania Projektami jaki w poprzednich latach zorganizowaliśmy w 3 dniowej formule.  Rozpoczęliśmy  w niedzielne popołudnie warsztatami rozwojowymi z Tomaszem Leśniowskim,  podczas których uczestnicy i uczestniczki uczyli się efektywnego planowania zasobów oraz kosztów w projekcie z wykorzystaniem gry online Stream2pm. Następnie Karolina Jarocka w ramach sesji seminaryjnej zdradziła, dokąd zmierza zarządzanie projektami oraz jak zmienia się rola PM’a. Ten niezwykle istotny temat we współczesnym świecie wyróżniającym się wyjątkową zmiennością i niestabilnością, spotkał się z dużym zainteresowaniem osób biorących udział w Kampusie 2021.

W trakcie dwóch kolejnych dni, uczestniczki i uczestnicy brali udział w wybranych przez siebie szkoleniach specjalistycznych: Project Portfolio Management – doing the right projects right z Reinhardem Wagnerem, Zarządzanie zespołem z elementami coachingu z Tomaszem Leśniowskim lub Agile – methods & mindset z Łukaszem D. Sienkiewiczem. W trakcie naszych warsztatów kładziemy szczególny nacisk na ich praktyczny wymiar, dlatego cieszymy się, że w ankietach osoby biorące udział w zajęciach podkreślały możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, zwracały uwagę na ciekawe przykłady oraz równowagę między częścią wykładową a ćwiczeniami.

Z przyjemnością dzielimy się pierwszymi opiniami:

Jako praktyk z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie strategicznym szczególnie doceniam inspirujących ekspertów dzielących się swoim praktycznym doświadczeniem rozwiązywania problemów współczesnego świata biznesu. Z takim ekspertem – Reinhardem Wagnerem miałam okazje spotkać i wymienić się wiedzą na temat Project Portfolio Management podczas Kampusu Zarządzania Projektami 2021. Takie spotkania są wyjątkowe – wzbogacają wiedzę, rozwijają umiejętności i motywują do dalszego doskonalenia. Dziękuję i rekomenduję z pełnym przekonaniem!

Dobrochna Ciosek, Senior Manager Business Consulting Grant Thornton Polska

Na udział w trzeciej edycji Kampusu Zarządzania Projektami czekaliśmy z niecierpliwością. Ogromną przyjemnością było spotkanie tylu wspaniałych ludzi w jednym miejscu. Warsztat „Zarządzanie zespołem z elementami coachingu” prowadzony przez Tomasza Leśniowskiego jeszcze bardziej uświadomił nam jak ważny jest dobrze dobrany zespół projektowy. Tomasz między innymi nauczył nas jak motywować członków zespołu, aby z zaangażowaniem realizowali cele projektowe. Jak umiejętnie dobierać sposoby motywacji do poszczególnych osób oraz jak udzielać informacji zwrotnej i rozwiązywać konflikty. To były dwa dni pełne inspiracji, dużej dawki wiedzy oraz dobrego humoru. Organizatorom gratulujemy wspaniałego eventu.

Sylwia Skonecka, Dyrektor ds. rozwoju, IPMA Polska

Warsztaty „Agile – methods & mindset” prowadzone przez Łukasza D. Sienkiewicza przebiegły bardzo dobrze. Szkolenie pod względem metodycznym, merytorycznym i organizacyjnym prowadzone było na wysokim poziomie. Organizatorzy zapewnili uczestnikom odpowiednie warunki lokalowe, wyposażenie techniczne i materiały dydaktyczne. Pan Łukasz D. Sienkiewicz wykazał się wysokim stopniem przygotowania merytorycznego. Dysponuje ogromną widzą oraz umiejętnością prostego jej przekazania. Szkolenie oparto o pracę zespołową, co wpłynęło na bardzo szybkie zrozumienie tematu.

Małgorzata Przybycień, Junior Project Manager, TLC Sp. z o.o.

Ponieważ Kampus Zarządzania Projektami to przestrzeń wymiany doświadczeń, inspiracji i networkingu, oprócz specjalistycznych szkoleń, drugiego dnia nie zabrakło dodatkowych punktów programu. Chętne osoby mogły wziąć udział w treningu biegowym z Jakubem Lenczowskim – przedsiębiorcą i sportowcem, twórcą marki dobrenarty.pl. Dzięki temu odświeżyły głowę i z nową energią uczestniczyły w sesji seminaryjnej w języku angielskim z Reinhardem Wagnerem o roli przywództwa w kontekście samoorganizujących się zespołów. Następnie osoby planujące przystąpienie do certyfikacji IPMA-C, B lub A mogły skorzystać ze specjalnej sesji prowadzonej przez Ewę Zawadzką oraz Michała Karlikowskiego. Intensywny poniedziałek, zakończył wieczór przy ognisku, który zachęcał do rozmów nie tylko o projektach, ale po prostu o życiu i dobrej zabawy.

Trzecia edycja Kampus Zarządzania Projektami, podobnie jak poprzednie, była wydarzeniem zrównoważonym. W tym roku jednak oprócz oddziaływania na środowisko, położyliśmy większy nacisk na kwestie społeczne. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule Trzecia edycja Kampusu Zarządzania Projektami to zrównoważony event.

Wyciąganie wniosków ze zrealizowanych projektów, dla nas jako praktyków zarządzania projektami, jest niezwykle ważne, dlatego poprosiliśmy uczestniczki i uczestników o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych. Wszystkie szkolenia zostały bardzo dobrze ocenione – powyżej 4,5 w 5-stopniowej skali. Również warsztaty rozwojowe i sesje seminaryjne uzyskały wysokie oceny (powyżej 4,2). To najlepsza motywacja do pracy nad organizacją kolejnej edycji.

Już teraz z przyjemnością zapraszamy 16-18 października 2022 roku na IV Edycję Kampusu Zarządzania Projektami! Szczegółowe informacje będziemy na bieżąco publikować na stronie wydarzenia. Zachęcamy jednak do kontaktu z nami w celu rezerwacji miejsc i uwzględnienia kosztów biletów w budżecie szkoleniowym Twojej organizacji na 2022 roku.